Menu

Auto zarysowane na parkingu – kilka sprawdzonych porad

Zarysowanie samochodu na parkingu to jedna z coraz częstszych bolączek polskich kierowców. Wracamy na parking i zastajemy przykry widok: ktoś zdewastował nasz samochód. Co robić w takiej sytuacji? W niniejszym artykule przygotowaliśmy zestaw porad, dzięki którym łatwiej będzie się odnaleźć w takiej sytuacji. Zapraszamy do lektury! 

Zacznij od zawiadomienia policji 

Gdy zaobserwujemy tak zwaną szkodę parkingową, a sprawcy nie będzie już na miejscu zdarzenia, natychmiast powinniśmy zawiadomić policję. Niestety, warto wiedzieć, iż mundurowi niezbyt przepadają za zgłoszeniami tego rodzaju. Wiąże się to oczywiście z bardzo małymi szansami na odnalezienie sprawców, co w konsekwencji mocno obniża policyjne statystyki. Mają jednak obowiązek je przyjmować. Ponadto, jeśli będziemy musieli zlikwidować powstałą szkodę z polisy AC, dzięki policyjnej notatce łatwiej będzie nam ubiegać się o pieniądze z ubezpieczalni. 

Następną niezwykle istotną kwestią, o której należy pamiętać, jest materiał dowodowy. Zalecamy, aby w bardzo dokładny sposób sprawdzić, czy w miejscu, w którym doszło do tego przykrego zdarzenia, znajdowały się kamery miejskiego bądź prywatnego monitoringu. Jeśli okaże się, że któraś z instytucji dysponuje nagraniem, na którym zarejestrowano moment uszkodzenia naszego samochodu, z pewnością udostępni nam je bez jakichkolwiek przeszkód. 

wgniotka

Ugoda – najlepsze rozwiązanie dla obu stron 

Najlepiej, gdy osoba, która spowodowała zarysowanie samochodu na parkingu, zostawiła kartkę za wycieraczką bądź poczekała, aż się pojawimy na miejscu. Gdy uda nam się trafić na uczciwą osobę, będziemy mogli od razu ustalić z nią kwotę zadośćuczynienia. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli mamy poważne wątpliwości co do wysokości proponowanej rekompensaty z tytułu zarysowania auta bądź sami nie umiemy dokładnie określić zakresu uszkodzeń, najlepiej jest skontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy. Wtedy na pewno uzyskamy kompetentną pomoc w zakresie oszacowania kosztów naprawy powstałych uszkodzeń w naszym samochodzie.

Godne sprawdzenia: https://adwokat-kaliszewski.pl/windykacja-naleznosci/