Menu

Czym zajmuje się adwokat?

Adwokaci i ich kancelarie kojarzą się źle społeczeństwu, pomimo tego, że jest to szanowany zawód. Większość ludzi widzi ich jedynie na sali sądowej, gdzie rozwiązują trudne spory lub wchodzą w stanowcze rozmowy z sędzią, bądź prokuratorem. Nic bardziej mylnego, kancelarie adwokackie udzielają osobom kompleksowej pomocy prawnej, ponieważ nawet żyjąc zgodnie z prawem i zasadami społecznymi, i tak może się zdarzyć sytuacja, gdy odwiedziny w kancelarii będą nieuniknione. Skorzystać z pomocy adwokata należy, gdy potrzeba jednorazowej porady prawnej, czy konsultacji dokumentacji. Adwokat nie tylko reprezentuje interesy ludzi w sądzie, ale również służy poradą prawną.

Tematyka obsługi prawnej 

Adwokaci mają swoje specjalizacje, w których są ekspertami. Rzadko się zdarza, aby kancelaria prawnicza obsługiwała cały zakres prawny lub jego część. Najczęściej kancelarie ukierunkowane są na jedną tematykę, a głównie są to sprawy:

-administracyjne, pomoc w zakresie pozwoleń budowlanych, inspekcji sanitarnych, 
-gospodarcze, jest to konsultacja umów prawnych i pomoc w ich sporządzaniu, 
-rodzinne, obejmujące rozwody, separacje, alimenty i adopcję, 
-karne, na tej płaszczyźnie występuje pomoc karna oskarżonym i ich obrona w sądzie. 

prawo

Główne zadania adwokata

Nie ma wątpliwości, że głównym celem działalność kancelarii adwokackiej jest reprezentacja klientów przed sądem, szczególnie w sprawach, w których sami nie mogą sobie poradzić. Jednak do kancelarii adwokackiej można się zgłosić z każdym problemem dotyczącym prawa. Zadaniem adwokata jest świadczyć pomoc ludziom na najwyższym poziomie, a ich działania i porady powinny być zgodne z zasadami etycznymi. Problemy natury prawnej są spotykane codziennie i wcale nie wynikają z winy Klienta. Często są to nieuregulowane sprawy sąsiedzkie, niedotrzymane umowy lub terminy umów, w których należy wyegzekwować odpowiednie odszkodowania. Jedno jednak jest pewne: adwokat nie tylko reprezentuje ludzi w sądzie, to także człowiek udzielający kompleksowych porad prawnych i pomagający rozwikłać wszelakie prawne zagwozdki.