Menu

Kiedy skorzystać z usług doradcy podatkowego?

Wielu osobom wydaje się, że praca doradcy podatkowego polega jednie na obliczaniu podatków. Nie jest to do końca prawda. Zakres usług doradców podatkowych jest znacznie szczerszy. Dlatego warto jest wiedzieć kiedy i w jakich sprawach skorzystać z usług doradcy podatkowego.

Kim jest doradca podatkowy?

Profesjonalny doradca podatkowy to osoba posiadająca kierunkowe wykształcenie oraz wciąż podnosząca swoją wiedzę w zakresie prawa podatkowego. Co ważne, doradcę obowiązuje tajemnica zawodowa. Dlatego powierzając mu swoje sprawy finansowe i podatkowe, można mieć pewność, że żadne informacje nie wpadną w ręce osób niepowołanych. Bardzo ważne dla klientów jest także to, iż każdy doradca musi obowiązkowo posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ma to duże znaczenie dla klientów pod kątem ich bezpieczeństwa. W pewnym sensie można powiedzieć, że praca doradcy podatkowego to pewnego rodzaju połączenie doradcy finansowego i prawnika. Doradca udziela porad z zakresu prawa podatkowego, reprezentuje podatnika przed organami państwowymi, pomaga w kwestiach finansowych przedsiębiorcom.

Kiedy skorzystać z usług doradcy podatkowego?

Najczęściej z usług doradcy podatkowego korzysta się w kwestii obliczenia i rozliczenia podatku. Doradca podatkowy doradzi w kwestii prawa podatkowego, przeanalizuje obecną sytuację oraz pomoże w wypełnieniu formularzy podatkowych. Dzięki temu zaoszczędzić można sporo czasu, a dodatkowo ma się pewność, że złożony do Urzędu Skarbowego formularz jest prawidłowy. Doradca podatkowy może pomóc także w interpretacji przepisów podatkowych. Z tej usługi najczęściej korzystają przedsiębiorcy. Ponadto, z usług doradcy podatkowego warto skorzystać także w sytuacji, kiedy potrzebujemy specjalisty, który będzie nas reprezentował przed organami podatkowymi.

Dlaczego warto?

Współpraca z doradcą podatkowym to przede wszystkim bezpieczeństwo. Wszelkie kwestie podatkowe oddajemy w ręce osoby posiadającej bardzo dużą wiedzę z zakresie podatków i prawa podatkowego. Ważne jest jednak, aby współpracę rozpocząć z doradcą podatkowym posiadającym odpowiednie doświadczenie. Doradców poszukać można w sieci korzystając z wyszukiwarki i wpisując np. „doradca podatkowy Wrocław„.